Nieruchomości Gliwice

Gliwice to jeden z głównych ośrodków miejskich na terenie Aglomeracji Śląskiej. Miasto wyróżnia się świetnym skomunikowaniem, nowoczesnym, tętniącym życiem centrum, świetną ofertą edukacyjną oraz dużymi możliwościami na rynku pracy. Nie powinno więc dziwić, że nowe osiedla w Gliwicach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych kupców.

Dlaczego warto mieszkać w Gliwicach?

Przede wszystkim ze względu na ogromne możliwości, jakie stwarza to miasto. Ogromnym atutem jest już sama jego lokalizacja. Przez Gliwice biegną autostrady A1 i A4. Dzięki bliskości węzła w Sośnicy, bez trudu można dotrzeć zarówno na zachód (na przykład do Opola i dalej do Wrocławia) jak i na wschód (w kierunku na Katowice, Kraków i Rzeszów), północ (Częstochowa, Łódź, Gdańsk) i południe (Rybnik, Wodzisław Śląski). Miasto wyróżnia się też rozwiniętym systemem transportu kolejowego. Z Gliwic odjeżdżają zarówno nowoczesne pociągi Pendolino, jak i Koleje Śląskie, dzięki czemu szybko można dotrzeć do Katowic, Zabrza czy Rudy Śląskiej.

Przez miasto przebiega też Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), która łączy Gliwice z pobliskimi ośrodkami miejskimi. Korzystając z DK78 można szybko dostać się do ulokowanego w południowej części województwa Rybnika. Mieszkańcy Gliwic mogą też skorzystać z międzynarodowego lotniska w Pyrzowicach. Aby tam dotrzeć, trzeba pokonać tylko 49 kilometrów. Dzięki świetnej, dobrze rozwiniętej, sieci dróg, na miejsce powinniśmy dotrzeć w pół godziny.

W granicach administracyjnych miasta żyje ponad 170 tysięcy osób. Biura nieruchomości Gliwice mają w swoich bazach szereg różnych ofert. Można tu znaleźć mieszkania dwupoziomowe, w starej kamienicy, ale można też znaleźć domy do wynajęcia. Pokaźna liczba ogłoszeń oznacza, że chętnych do zamieszkania w Gliwicach nie brakuje. Bez wątpienia atutem jest też cena nowych domów — zwłaszcza gdy porównamy je na przykład do tych, jakie obowiązują w oddalonych o zaledwie 25 kilometrów, Katowicach.

Gliwice kuszą też bardzo atrakcyjnymi płacami. Zgodnie z danymi GUS za 2022 rok, uśrednione wynagrodzenie w mieście wynosi 6300 złotych, co stanowi drugi najwyższy wynik w województwie śląskim. Statystyczny gliwiczanin zarabia więcej, niż osoba zatrudniona m.in. w Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Rybniku, Zabrzu czy Chorzowie. Imponująco wygląda też otoczenie dla biznesu. Tylko na terenie gliwickiej strefy ekonomicznej pracę znalazło ponad 25 tysięcy osób.

Miasto prężnie rozwija też ofertę rozrywkową. Na terenie Areny Gliwice rokrocznie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń. Gliwice dają też rozległe możliwości spędzania czasu wolnego we własnym zakresie. Na terenie gminy można odnaleźć wiele ścieżek rowerowych. Miłośnicy żeglugi mają do swojej dyspozycji Kanał Gliwicki, a osoby, które lubią spędzać czas na łonie natury, mogą skorzystać na przykład z bliskości jeziora Dzierżno czy lasu łabędzkiego.

Za tym, by na miejsce życia wybrać właśnie Gliwice, przemawia naprawdę wiele. Bez względu na to, czy będziemy szukać mieszkania 2-pokojowego, czy kawalerki lub nowoczesnego domu, poszukiwania warto rozpocząć, kontaktując się z nami. 

Dom100.eu to firma, która działa na Śląsku od dekady. Z sukcesami projektujemy, budujemy i sprzedajemy kolejne inwestycje mieszkaniowe, zawsze pamiętając o tym, że przestrzeń, którą tworzymy, ma być dla Ciebie bezpiecznym, komfortowym azylem. Miejscem, gdzie odpoczniesz po pracy i gdzie z radością będziesz wracał po dłuższej nieobecności.

Nowe osiedle w Gliwicach — znajdź nieruchomość odpowiadającą twoim potrzebom

Każda agencja sprzedaży nieruchomości doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nawet najnowocześniejsze, przestronne, świetnie ulokowane mieszkanie, do którego przynależy piwnica, duży pokój, a nawet dedykowane miejsce parkingowe, które jest dostępne tylko na wynajem, to za mało. 

Każdy z nas chciałby cieszyć się swoim własnym mieszkaniem lub domem. Najlepiej, gdyby był on wykonany w podwyższonym standardzie, a na dodatek nie kosztował zbyt wiele. Dzięki Dom100.eu to możliwe. 

Nasza firma działa na rynku od wielu lat. W tym czasie wprowadziliśmy na rynek prawie 1000 nieruchomości: zarówno mieszkań, jak i domów. Do każdej inwestycji podchodzimy w sposób profesjonalny i analizujemy jej opłacalność na podstawie wielu różnych zmiennych. Rozumiemy, że na atrakcyjność działki, gdzie będzie stał Twój wymarzony dom, wpływa nie tylko cena. Bardzo ważne jest też to, gdzie ona się znajduje.

Wszystkie realizowane przez nas inwestycje budowlane, bez względu na to, czy jest to mała kawalerka o powierzchni nieznacznie przekraczającej 25 metrów kwadratowych, czy mieszkanie dwupokojowe lub piękny dom, który składa się z kilku różnych pomieszczeń, zawsze patrzymy na taki budynek jak na część tkanki miejskiej. 

Jeśli wpisujesz w wyszukiwarkę takie zapytania, jak nieruchomości Gliwice sprzedaż lub przetargi mieszkaniowe Gliwice, to doskonale trafiłeś. W Dom100.eu kupisz wymarzony lokal bezpośrednio od dewelopera, dzięki czemu zaoszczędzisz na prowizji, a także będziesz mieć dostęp do informacji o postępach w budowie (i oddaniu posesji do użytkowania) z pierwszej ręki. Dzięki naszym specjalistom na każdym etapie inwestycji będziesz dokładnie wiedział, w jakiej technologii wykonane jest ocieplenie, czy w kuchni znajduje się ogrzewanie gazowe, czy elektryczne. To cenne informacje, które są na wyciągnięcie ręki.

Ile kosztują nieruchomości w Gliwicach?

Bez względu na to, jak duże mieszkanie lub dom chcemy kupić, to powinniśmy pamiętać o tym, że w ostatnim czasie ceny mocno wzrosły. Warto podkreślić, że oferty na zakup mieszkania na nowym osiedlu w Gliwicach, wciąż wypadają o wiele lepiej, niż na przykład inwestycje ulokowane w stolicy województwa śląskiego — w Katowicach. Szacuje się, że uśredniona cena za metr kwadratowy w Gliwicach zbliża się do poziomu 7500 złotych.

Warto podkreślić, że o ile kryterium cenowe bez wątpienia jest ważne, to trzeba zwrócić też uwagę na kilka innych aspektów, które mogą zaważyć na to, czy w naszym domu lub mieszkaniu będzie mieszkać nam się dobrze. 

Decydując się na zakup lokalu z naszej oferty, kupujący ma pewność, że nieruchomość została wykonana w podwyższonym standardzie. Wspieramy też działania proekologiczne, które w perspektywie czasowej pomogą generować oszczędności w domowym budżecie.

W Dom100.eu rozumiemy, że liczy się nie tylko to, na którym piętrze budynku będzie nasze wymarzone mieszkanie. Wiemy, że duże znaczenie ma też to, aby na ulicy prowadzącej do budynku nie musiały parkować samochody. Właśnie dlatego nasze inwestycje w budynkach wielorodzinnych oferują dostęp do garaży podziemnych. To nie tylko troska o udrożnienie ruchu w okolicy, ale i komfort dla mieszkańców. Zimą nie będzie trzeba odśnieżać pojazdu, a latem nie będziesz musiał obawiać się o to, że pojazd będzie nieprzyjemnie nagrzany.

Nieruchomości prosto od dewelopera — wysoki standard i bezpieczeństwo każdego dnia

Do bezpieczeństwa naszych inwestycji podchodzimy w sposób niezwykle profesjonalny i wieloetapowy. Jeśli wpisujecie w wyszukiwarkę takie zapytanie, jak nieruchomości śląskie, to na pewno doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że jest to ten region kraju, gdzie problem smogu wciąż jest dość dużym wyzwaniem dla wielu miast i gmin. Rozumiemy te obawy. Na terenie naszych inwestycji prowadzimy akcje nasadzeń drzew i krzewów. Po pewnym czasie będą one dodatkowym buforem bezpieczeństwa dla mieszkańców, chroniąc ich przed pyłem zawieszonym.

Wierzymy też, że zielona energia to przyszłość. Już teraz stawiamy na zasilanie energią słoneczną dla wybranych części wspólnych naszych inwestycji. W tym celu korzystamy m.in. z fotowoltaiki. Swoją przewagę budujemy też na dostępie do ładowarek dla pojazdów elektrycznych. Na wybranych osiedlach, jakie tworzyliśmy, takie rozwiązania — podobnie, jak place zabaw dla dzieci — są do dyspozycji mieszkańców.

Nasze inwestycje chroni system monitoringu wizyjnego. To dodatkowy bufor bezpieczeństwa, dzięki któremu bezpieczeństwo mieszkańców wzrasta.