Nieruchomości Zabrze

Mieszkania na sprzedaż w Zabrzu wzbudzają zainteresowanie ze strony wielu różnych grup nabywców. Czym kierować się przy wyborze swojej idealnej przestrzeni do życia? Na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę?

Znajdź swoje miejsce na ziemi — nieruchomości w Zabrzu

Zabrze to 170-tysięczne miasto, które znajduje się w centralnej części Aglomeracji Śląskiej. Wyróżnia się bardzo dobrym skomunikowaniem z innymi dużymi ośrodkami miejskimi na Śląsku. W granicach administracyjnych gminy biegnie między innymi autostrada A4. Do sąsiednich Gliwic, Bytomia czy Rudy Śląskiej można szybko dotrzeć też Drogową Trasą Średnicową, która udrażnia lokalny system dróg i czyni go o wiele bardziej komfortowym dla kierowców.

W mieście funkcjonuje też rozbudowana sieć komunikacji publicznej, którą zarządza Zarząd Transportu Metropolitalnego. Sieć połączeń autobusowych została zaprojektowana w taki sposób, by jak najbardziej ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się po ludnej, zamieszkanej przez ponad 1,5 miliona osób, aglomeracji.

W praktyce oznacza to, że szybko można dotrzeć zarówno do stolicy województwa śląskiego — Katowic — zarówno samochodem, jak i autobusem, i koleją. Zabrze może też pochwalić się wieloma cenionymi zarówno w Polsce, jak i w Europie, uczelniami wyższymi, na czele ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. W mieście działa też Politechnika Śląska oraz szkoła wyższa im. B. Jańskiego.

Mimo tego, że miasto znajduje się w centralnej części Aglomeracji Śląskiej, która jest bardzo uprzemysłowioną częścią kraju, w Zabrzu nie brakuje też terenów zielonych. W granicach administracyjnych gminy znajduje się kilka dużych parków, na przykład park Powstańców Śląskich czy cieszący się dużą popularnością Park Hutniczy. 

Nie powinno więc dziwić, że nie brakuje osób, które wpisują w wyszukiwarkę takie zapytania, jak nowe osiedle Zabrze czy mieszkania Zabrze. Bez wątpienia jest to bardzo atrakcyjne miejsce do życia. Doskonała lokalizacja, ogromne możliwości rozwoju, jakie daje województwo śląskie oraz ulokowane nieopodal gminy sprawiają, że adres w tym mieście może być świetnym wyborem.

Dlaczego warto zamieszkać na nowym osiedlu w Zabrzu?

Czym powinna charakteryzować się nasza wymarzona nieruchomość budowlana? Bez względu na to, czy będzie to dom wolnostojący, czy niewielkie mieszkanie dwupokojowe, zawsze warto postawić na lokal, który będzie wykonany w wysokim standardzie. W ofercie Dom100.eu znajdują się mieszkania, które są dostępne w wielu różnych metrażach.

Kupisz u nas zarówno lokale o powierzchni zbliżonej do 43 mkw, jak i duże apartamenty, które mają aż 124 metry kwadratowe. Nowe budownictwo to także nowoczesny, ergonomiczny układ pomieszczeń, który znacznie ułatwi funkcjonowanie. Nie musimy na przykład martwić się o to, że wyjście z budynku będzie ulokowane w taki sposób, by mieszkańcy musieli tracić dużo czasu na dotarcie do głównych traktów komunikacyjnych.

Bez względu na to, czy interesuje nas małe mieszkanie, czy takie z dużą ilością pokoi, lub dom, do którego przynależy też garaż, dobry adres w Zabrzu znacznie ułatwi nam funkcjonowanie w mieście. Dlaczego? Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że żadne osiedle nie jest samotną wyspą. Powinno umiejętnie łączyć się nie tylko z dzielnicą, ale i z siecią dróg oraz ekosystemem transportu zbiorowego.

Nasze Apartamenty Zabrze Centrum znajdują się w centralnej części miasta, w pobliżu terenów zielonych (Park Rodzinny) oraz w bliskim sąsiedztwie ulicy Wolności, gdzie znajdują się przystanki autobusowe, co znacznie ułatwia poruszanie się zarówno po mieście, jak i po aglomeracji. 

Oferowane przez Dom100.eu mieszkania na sprzedaż Zabrze znajdują się zaledwie dwa kilometry od wjazdu na autostradę A1. Korzystając z węzła drogowego w Maciejowie, można szybko dotrzeć zarówno do Gliwic, jak i do autostrady A4, którą dotrzemy m.in. do Wrocławia, Katowic, czy Wrocławia.

Ceny nieruchomości deweloperskich w Zabrzu

Osoby, które wpisują w wyszukiwarkę takie zapytania, jak dom na sprzedaż Zabrze czy Zabrze mieszkania na sprzedaż często zastanawiają się nad tym, ile kosztuje położony w atrakcyjnej okolicy budynek mieszkalny. Zabrze wypada tutaj bardzo atrakcyjnie. 

Uśredniona cena za metr kwadratowy jest zbliżona do czterech tysięcy złotych. Jeśli przeglądamy dziesiątki ogłoszeń, to szybko dostrzeżemy, że mediana dla tego miasta kształtuje się właśnie na tym poziomie. Bez względu na to, czy jest to kamienica, osiedle domów, czy działka, na której dopiero będziemy chcieli budować swoje miejsce na ziemi. To ceny o wiele niższe, niż na przykład w Katowicach, gdzie za mkw trzeba zapłacić około 7500 PLN.

W Zabrzu bez trudu można kupić mieszkanie po remoncie, jednak warto zastanowić się nad tym, czy pozorne odświeżenie wszystkich pomieszczeń, czyli łazienki, kuchni, sypialni i pokojów, to właśnie to, czego szukamy. W mieście nie brakuje starych budynków mieszkalnych, które były budowane w latach 50-60 XX wieku.

Przed zakupem powinniśmy dokładnie przeanalizować, czy taki rodzaj inwestycji mieszkaniowej na sprzedaż będzie dla nas idealną opcją. Pozorna oszczędność może szybko odbić nam się czkawką, gdy przyjdzie do płacenia rachunków za ogrzewanie. Zagadką jest też stan techniczny fundamentów czy ścian nośnych, a Zabrze, podobnie, jak zdecydowana większość gmin na Śląsku, jest także obarczona pewnym ryzykiem związanym z eksploatacją złóż węgla przez kopalnie.

W praktyce często okazuje się, że nowa inwestycja mieszkaniowa — nawet jeśli koszt zakupu jest nieco wyższy — może pomóc wygenerować znaczne oszczędności w perspektywie długoterminowej. A przecież nie kupujemy domu czy mieszkania tylko po to, by za rok czy dwa lata ponownie je sprzedać i włączyć w rynek wtórny. To inwestycja na lata, gdzie będziemy odpoczywać po pracy, spędzać czas ze znajomymi, czy oglądać ulubione filmy i seriale z ważnymi dla nas osobami.

Wysoki standard, bezpieczeństwo i komfort życia — nieruchomości prosto od dewelopera

Nie brakuje osób, które twierdzą, że tylko po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową takich zapytań, jak agencja nieruchomości Zabrze czy biuro nieruchomości Zabrze uda się dotrzeć do świetnych ofert na zakup mieszkania. Nie jest to zgodne z prawdą. Korzystając z naszej strony, możesz kupić swój wymarzony metraż bezpośrednio od dewelopera. To dodatkowa oszczędność czasu i środków. Agencje czasem pobierają za swoje usługi dodatkową prowizję. Kupując lokal bezpośrednio u nas, nie ponosisz dodatkowych kosztów.

Podchodzimy do sprzedaży domów i mieszkań w sposób niezwykle kompleksowy. W Dom100.eu rozumiemy, że zakup wymarzonej nieruchomości to poważna inwestycja, która być może będzie wymagała zaciągnięcia kredytu. Nasza firma korzysta m.in. z rachunku powierniczego w banku PKO. Nasz doradca kredytowy na pewno przedstawi Ci najlepsze możliwości finansowania inwestycji.

Jako firma rozumiemy też, że jednym z kluczowych czynników, na który na pewno zwracasz uwagę, jest bezpieczeństwo. Nasze inwestycje nie tylko są chronione przez nowoczesny system monitoringu wizyjnego. Dbamy też o bezpieczeństwo przestrzenne. 

Rozumiemy, że ulica zawsze musi być przejezdna, dzięki czemu — na przykład w sytuacji zagrożenia życia — karetka dotrze do poszkodowanego o wiele szybciej. Właśnie dlatego w naszych budynkach wielorodzinnych stawiamy na parkingi podziemne. Mieszkańcy docenią je także w sezonie zimowym, kiedy nie będą musieli tracić czasu na odśnieżanie pojazdów.

W Dom100.eu rozumiemy też, że liczy się Twój komfort i zdrowie. Właśnie dlatego na terenie wybranych inwestycji tworzymy profesjonalne, bezpieczne place zabaw dla dzieci. Na Śląsku sporym problemem jest też smog. W bliskim sąsiedztwie Apartamentów Zabrze Centrum nasadziliśmy dwa tysiące krzewów i drzew. Już za kilka lat zaczną one działać jak parasol ochronny, który będzie pochłaniał część szkodliwych pyłów, które mogą powodować m.in. choroby płuc i serca. 

Właśnie takie, kompleksowo zaplanowane inwestycje mieszkaniowe, uchodzą za polecane, godne uwagi. W Dom100.eu na pierwszym miejscu jesteś Ty i Twoi bliscy. Naszą filozofię biznesową doceniło wielu klientów. W jedenaście lat sprzedaliśmy prawie 1000 inwestycji: zarówno domów, jak i mieszkań.