Mieszkania Zabrze

Nowe mieszkanie w Zabrzu to marzenie wielu osób. Miasto ma do zaoferowania całkiem sporo, a na dodatek uśredniona cena za metr kwadratowy nieruchomości wciąż jest tu bardzo atrakcyjna. Czym kierować się przy wyborze nieruchomości? Na jakie cechy warto zwrócić szczególną uwagę?

Nowe mieszkania w Zabrzu — dlaczego warto w nie zainwestować?

Nie brakuje osób, które wpisują w wyszukiwarkę takie zapytania, jak mieszkania deweloperskie Zabrze czy Zabrze inwestycje mieszkaniowe. Bez wątpienia jest to atrakcyjny punkt na mapie Górnego Śląska, który wyróżnia się m.in. świetnym skomunikowaniem z otoczeniem. Miasto może pochwalić się renomowanymi uczelniami wyższymi, na czele ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

Zabrze to zamieszkana przez 170 tysięcy osób gmina, gdzie uśredniona gęstość zagęszczenia wynosi aż 2100 mieszkańców na kilometr kwadratowy. W mieście działa też sporo firm, dzięki czemu bez trudu można rozwijać tu swoją karierę zawodową. Dzięki rozbudowanej siatce dróg, metropolitarnej komunikacji publicznej oraz obecności wielu połączeń kolejowych można szybko dotrzeć zarówno do Gliwic, jak i do stolicy województwa śląskiego — Katowic.

Czy opłaca się inwestować w nowe mieszkanie w Zabrzu? Tak, zdecydowanie. Wynika to chociażby z tego, że przy obecnym oprocentowaniu papierów wartościowych, zakup domu lub posesji w budynku wielorodzinnym to doskonały pomysł na zabezpieczenie swojego kapitału. Eksperci są zgodni — w obliczu zagrożenia wyższą inflacją, ucieczka z kapitałem w segment nieruchomości to przemyślany ruch, który na pewno warto brać pod uwagę.

Warto pamiętać też o tym, że najlepszym zabezpieczeniem naszych pieniędzy będzie zakup mieszkania od dewelopera. Właśnie takie, dopiero co oddane do sprzedaży, nowe mieszkania na sprzedaż Zabrze, jakie oferuje na przykład Dom100.eu to doskonały pomysł na zabezpieczenie swojego kapitału w ujęciu długoterminowym. Warto zwrócić też uwagę na to, czy osiedle jest tworzone w podwyższonym standardzie deweloperskim.

Bardzo ważne jest też jego odpowiednie ulokowanie. Nawet najdroższe, świetnie zaprojektowane mieszkania, które będą położone na obrzeżach lub daleko od głównych tras komunikacyjnych, nie zapewnią nam odpowiednio wysokiej jakości życia. 

W dużej mierze wynika to z tego, że żadna inwestycja nie jest samotną wyspą, jedynym miejscem, gdzie toczy się życie wszystkich mieszkańców. Muszą oni szybko dostać się do szkoły, pracy, ośrodka zdrowia, czy do sklepu, kina lub parku. Właśnie dlatego tak ważna jest nie tylko realna powierzchnia użytkowa, piwnica czy garaż, ale też to, gdzie nasze osiedle jest zlokalizowane.

W Dom100.eu rozumiemy, że właściwy adres w Zabrzu odgrywa niezwykle ważną rolę. Nasze Apartamenty Zabrze Centrum ulokowane są w sercu miasta. Nieopodal znajdują się zarówno rozległe tereny zielone, jak i budynki użyteczności publicznej oraz przystanki autobusowe i dworzec PKP. Zlokalizowany w takim punkcie miasta metraż, który dodatkowo jest chroniony przez profesjonalny system monitoringu wizyjnego, to świetne miejsce do życia, które pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje miejscowość.

Mieszkanie deweloperskie w Zabrzu — dlaczego warto tutaj zamieszkać?

Gmina Zabrze może pochwalić się wieloma atutami. Poza wspomnianą już wcześniej siatką dróg i świetnym skomunikowaniem z innymi miastami wchodzącymi w skład Aglomeracji Śląskiej, na pewno warto zwrócić też uwagę na atrakcyjne ceny za metr kwadratowy nieruchomości. Szacuje się, że za 1 mkw zapłacimy tu około czterech tysięcy złotych. To o wiele mniej niż w sąsiednich Gliwicach, czy w oddalonych od Zabrza zaledwie o 20 kilometrów, Katowicach.

Wszyscy zainteresowani zakupem mieszkania na naszym osiedlu powinni też zdawać sobie sprawę z tego, że Aglomeracja Śląska stwarza ogromne możliwości rozwoju zawodowego. To prężny, doskonale zintegrowany ekosystem, z którego potencjałem gospodarczym (w skali ogólnopolskiej) może rywalizować tylko Warszawa i Wrocław. Bez względu na to, jaki rodzaj pracy nas interesuje, województwo śląskie na pewno sprosta naszym ambicjom i oczekiwaniom finansowym.

Infrastruktura, lokalizacja i bezpieczeństwo — co wpływa na wybór nowego mieszkania?

Żyjemy w czasach, kiedy na bezpieczeństwo zwraca się szczególnie dużą uwagę. W Dom100.eu rozumiemy, że wszystkie osoby, które wpisują w wyszukiwarkę takie zapytania, jak mieszkanie na sprzedaż Zabrze czy mieszkanie Zabrze, szukają nie tylko inwestycji, która jest atrakcyjna pod kątem finansowym, ale i znajduje się w odpowiedniej części miasta oraz stawia duży nacisk na bezpieczeństwo. Jako profesjonaliści, którzy działają na rynku deweloperskim od ponad dekady, rozumiemy te oczekiwania i wychodzimy im naprzeciw.

Stawiamy na uniwersalność, gdzie potencjalni zainteresowani mogą wybrać o wiele więcej niż piętro, gdzie będzie znajdować się ich mieszkanie. W naszej ofercie znajdują się też lokale o różnej powierzchni użytkowej. W zależności od inwestycji są to zarówno kawalerki, jak i duże, składające się z wielu pokoi, apartamenty, gdzie wybrane pomieszczenie bez trudu można zaaranżować na przykład na biuro.

Ważnym elementem jest też infrastruktura towarzysząca oraz infrastruktura otoczenia. Nasza firma działa na rynku od ponad jedenastu lat. W tym czasie sprzedaliśmy prawie 1000 lokali mieszkalnych — zarówno mieszkań, jak i domów. Infrastruktura towarzysząca to między innymi przestronny, nasłoneczniony balkon lub taras, garaże podziemne, które znacznie udrażniają ruch na terenie osiedla, oraz system monitoringu wizyjnego.

Tworzone przez naszą firmę inwestycje wielorodzinne i domy wolnostojące to nie tylko najwyższej jakości materiały budowlane, podwyższony standard deweloperski oraz funkcjonalny, przyjazny dla mieszkańców projekt. To także dostęp do placu zabaw dla najmłodszych, a także troska o zdrowie naszych klientów. 

Na terenie wybranych inwestycji — na przykład w Zabrzu — nasadziliśmy dwa tysiące krzewów i drzew. Za kilka lat będą one pochłaniać substancje szkodliwe, dodatkowo chroniąc mieszkańców przed smogiem, który w wielu regionach Polski, w tym na Śląsku, wciąż jest dużym zagrożeniem.

Ceny nowych mieszkań w Zabrzu

Uśredniona cena za metr kwadratowy to cztery tysiące złotych. Nie powinno więc dziwić, że dostępne nieruchomości sprzedają się bardzo szybko. Na szczęście wszystkie osoby, które przeglądają ogłoszenia o planowanych lub oddawanych do sprzedaży inwestycjach, nie muszą ograniczać poszukiwań do stron firm pośredniczących. Kupując swój wymarzony metraż w Dom100.eu, wszystkie formalności załatwisz u nas.

Korzystając z naszego serwisu, szybko uzyskasz informacje m.in. o tym, które mieszkania w danym budynku są jeszcze dostępne na sprzedaż. Masz też możliwość przejrzenia rzutów nieruchomości, a nawet wirtualnego spaceru po całym osiedlu, by szybko zobaczyć, jaki jest jego układ. Kto wie, może po takim „zwiedzaniu” inwestycji dojdziesz do wniosku, że lepiej będzie wybrać inny budynek?

Wiele wskazuje na to, że ceny nieruchomości mieszkalnych — zarówno w Zabrzu, jak i w innych miastach na Śląsku i w Polsce — wciąż będą rosnąć. Trend jest potęgowany m.in. przez rosnącą inflację oraz zmiany oprocentowania stóp procentowych, jakie ustala Rada Polityki Pieniężnej. Nie brakuje ekspertów, którzy twierdzą, że możliwe są ich dalsze podwyżki. Właśnie dlatego zainwestowanie kapitału w swoje wymarzone mieszkanie właśnie teraz, lub w bliskiej przyszłości, może być bardzo dobrym pomysłem.

Na przyszły wzrost cen mogą też wpłynąć dalsze zmiany w polityce społecznej, jakie ma przynieść Polski Ład. Możliwe, że z wprowadzeniem gwarancji wkładu własnego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, uśredniona kwota za metr kwadratowy posesji nieco bardziej wzrośnie. 

Nowoczesne mieszkania w Zabrzu, wykonane w podwyższonym stanie deweloperskim, ze świetną infrastrukturą towarzyszącą, to świetna inwestycja, którą warto realizować z zaufanym partnerem. Wybierz Dom100.eu i ciesz się pełnym wsparciem na każdym etapie zakupu.