BIURO SPRZEDAŻY: ul. Bojkowska 37AB (budynek F2), Gliwice
CZYNNE: pon-pt: 08:00-16:00

Blog dom100.eu

Zapraszamy do lektury treści, stworzonych przez naszych ekspertów

Bezpieczny kredyt 2% — dla kogo, kiedy rusza, warunki

Własne cztery kąty to marzenie niejednej młodej osoby, ale także ogromne wyzwanie. Rosnące ceny nieruchomości i coraz droższe kredyty niestety nie ułatwiają sprawy. Na szczęście z myślą o usamodzielniających się obywatelach powstał specjalny rządowy program dopłat na pierwsze mieszkanie – Bezpieczny kredyt 2%. Od kiedy można z niego skorzystać i jakie są warunki? Sprawdź, jak ta forma wsparcia może Ci pomóc w zakupie wyśnionego lokum z oferty Dom100!

Czytaj artykuł

Na czym polega umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania?

Wokół umów przedwstępnych w świecie nieruchomości narosło sporo wątpliwości. Czy istnieje uniwersalny wzór umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania? Jakie dane powinny znaleźć się w dokumencie? Wreszcie, czy w obowiązujących w Polsce przepisach, ma on jakąkolwiek moc, która pomoże chronić interesy obu stron? Sprawdźmy!

Czytaj artykuł

Kupno mieszkania krok po kroku – prosty poradnik

Posiadanie komfortowego mieszkania to marzenie wielu osób. Aby jednak móc cieszyć się własnym „M” idealnie dopasowanym do naszych potrzeb, trzeba do tego tematu podejść na poważnie. W jaki sposób sprawdzić mieszkanie z rynku wtórnego i jakie formalności muszą zostać dopełnione? To tylko niektóre pytania, na które odpowiemy w tym poradniku.

Czytaj artykuł

Kupno mieszkania na wynajem — czy to się opłaca?

Inwestycja w mieszkanie na wynajem jest bardzo bezpieczną formą lokowania kapitału. W erze galopującej inflacji i rosnących kosztów życia, wynajmowanie nieruchomości z pewnością będzie opłacalne. Jakie cechy powinna spełniać taka nieruchomość? Gdzie kupić mieszkanie na wynajem i o czym warto pamiętać, aby zapewnić sobie jak najszybszy zwrot inwestycji?

Czytaj artykuł

Koszty notarialne przy zakupie mieszkania

Zakup wymarzonego mieszkania niesie ze sobą konieczność uiszczenia wielu opłat. Niektóre z nich pobiera od nas państwo w formie podatku, a inne związane są na przykład z procedurą kredytową. Z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

Czytaj artykuł

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu domu?

Zakup domu to poważna inwestycja – zwykle jest to decyzja, która wpływa na jakość naszego życia przez wiele lat. To również niezwykle kosztowne przedsięwzięcie, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. Jak sprawdzić dom przed zakupem? Czy istnieją sposoby pozwalające z łatwością rozpoznać firmę deweloperską świadczącą usługi na najwyższym poziomie?

Czytaj artykuł
CZYNNA: pn-sob od 08:00 do 19:00