Nieruchomości Pyskowice

Własna nieruchomość na Śląsku, która jest świetnie skomunikowana z Aglomeracją Śląską, a jednocześnie znajduje się w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych, to marzenie wielu osób. Czy wymarzony dom w Pyskowicach spełnia wszystkie te cechy? O czym warto pamiętać przy wyborze?

Aktualnie sprzedawane nieruchomości w Pyskowicach
Zakończona sprzedaż nieruchomości w Pyskowicach

Dlaczego warto zamieszkać w Pyskowicach?

Pyskowice to liczące sobie 17 tysięcy osób miasto, które ulokowane jest nieopodal Gliwic. Administracyjnie przynależy do powiatu gliwickiego ziemskiego. Miejscowość sąsiaduje z takimi gminami, jak Rudziniec, Toszek, Wielowieś i Zbrosławice. Powierzchnia miasta nieznacznie przekracza 30 kilometrów kwadratowych, a deklarowany udział użytków rolnych to aż 60%.

Gmina znajduje się w bliskim sąsiedztwie jeziora Dzierżno Duże. Miasto dzieli się na dwie części: Stare Pyskowice i Nowe Pyskowice. Dominuje tu zabudowa rolna. Dla osoby, która znajduje się w tym mieście po raz pierwszy, nic nie zdradza tego, że znajdujemy się na terenie Aglomeracji Śląskiej, która przecież słynie z bardzo wysokiego stopnia uprzemysłowienia oraz nowoczesnej, atrakcyjnej dla oka, funkcjonalnej architektury.

Komunikację publiczną organizuje Zarząd Transportu Metropolitarnego, co oznacza, że z Pyskowic bez trudu można dotrzeć zarówno do sąsiednich Gliwic, jak i do innych miast, w których kursują autobusy tego przewoźnika. Szybko dostaniemy się do takich ośrodków miejskich, jak Zabrze, Mikołów czy Katowice. Świetnie skrojona oferta i atrakcyjne połączenia autobusowe to jedne ze znaków rozpoznawczych Aglomeracji Śląskiej.

Mimo tego, że gminę zamieszkuje tylko kilkanaście tysięcy osób, to na stacji kolejowej w Pyskowicach zatrzymują się nie tylko pociągi regionalne (REGIO, TLK), ale i Intercity, dzięki czemu szybko można dotrzeć do Krakowa, Opola, Ustki, Wrocławia czy Warszawy. Dostęp do tak szerokiej siatki połączeń kolejowych to kolejny atut, który przemawia za tym, by poważnie zainteresować się tym miastem i jego ofertą.

Jeśli spojrzymy na mapę, to szybko dostrzeżemy, że Pyskowice są położone zaledwie 14 kilometrów od ścisłego centrum Gliwic. Nie powinno więc dziwić, że ogłoszenia o poszukiwaniu mieszkania czy działki w tak atrakcyjnie ulokowanej miejscowości można znaleźć w sieci coraz częściej. Nie brakuje też osób, które wpisują w wyszukiwarkę takie zapytania, jak nieruchomości Pyskowice sprzedaż czy biuro nieruchomości Pyskowice, by szybko przeanalizować dostępność ciekawych domów i działek budowlanych.

Nieruchomości w Pyskowicach — dlatego warto w nie zainwestować?

Bez względu na to, jaka cena nas interesuje, na pewno uda nam się znaleźć ciekawą nieruchomość na terenie gminy. Warto jednak postawić na nowoczesne budownictwo. W Dom100.eu wierzymy, że budynek mieszkalny to coś więcej, niż kuchnia, piwnica, świetnie zaaranżowana łazienka czy przestronny, dobrze nasłoneczniony pokój dziecięcy. To bardzo ważne elementy, jednak to nie one świadczą o tym, czy dana nieruchomość zapewni nam maksymalną satysfakcję.

Na każdą inwestycję patrzymy szerzej. Dobry adres w Pyskowicach nie skupia się tylko i wyłącznie na budynku, ale i na infrastrukturze towarzyszącej. Na to, czy dany dom jest nowoczesny, wpływa już nie tylko liczba pokoi, rozmiar działki budowlanej czy plan zabudowy. Ważne jest też zintegrowanie takiego osiedla z tkanką miejską.

Nawet najlepsze, świetnie zaaranżowane lokale po kapitalnym remoncie, nie zapewnią tak wysokiej jakości, jak nowoczesne, doskonale skomunikowane osiedla, które są położone w bliskim sąsiedztwie głównych dróg przelotowych, które zapewniają mieszkańcom bezpieczny, komfortowy dojazd do pracy, na zakupy, czy na koncert, który odbywa się w Arenie Gliwice lub w katowickim Spodku.

Idealna lokalizacja i kameralna atmosfera — nieruchomości dla rodzin w Pyskowicach

Nasze osiedle w Pyskowicach, które znajduje się przy ulicy Lokalnej, ulokowaliśmy na działce, która jest świetnie skomunikowana z lokalną siecią dróg. Do Gliwic można szybko dostać się, korzystając na przykład z Drogi Wojewódzkiej 902 lub DK78. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by szybko dostać się do węzła autostrad A1 i A4 w Sośnicy. To świetny sposób, by szybko dotrzeć do oddalonych o zaledwie 50 km Katowic, Rybnika, czy lotniska w Pyrzowicach.

Osiedle położone jest w bliskim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych. To świetne miejsce dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się ciszą, spokojem i malowniczymi widokami. To także doskonała lokalizacja dla biegaczy, rowerzystów, a nawet dla fanów turystyki pieszej. Przez Pyskowice przebiega żółty Szlak Okrężny Wokół Gliwic. To długa, licząca sobie ponad 200 kilometrów trasa, którą wytyczono w pobliżu takich gmin, jak Rudy, Pniów, Paniówki czy Wilcza.

Na naszym osiedlu w Pyskowicach dbamy też o bezpieczeństwo i komfort najmłodszych. Nieopodal inwestycji wybudowaliśmy nowoczesny, duży, plac zabaw i rekreacji. Zapewniamy też zagospodarowanie części wspólnych, a także dostęp do pełnej infrastruktury towarzyszącej: od drogi, przez media, aż po światłowód, dzięki któremu każdy z mieszkańców zyskuje dostęp do szybkiego szerokopasmowego internetu. W odległości niespełna 1,5 kilometra od osiedla znajdują się restauracje, przedszkola, szkoły, ośrodek zdrowia, a także boiska i skatepark.

Ile kosztują nieruchomości w Pyskowicach?

Jeśli przejrzymy oferty na lokalnym rynku nieruchomości, to szybko dostrzeżemy, że (bez względu na rodzaj posesji) ceny są całkiem atrakcyjne. Można zauważyć pewną różnicę względem sąsiednich Gliwic, a także wielu innych dużych miast na terenie Aglomeracji Śląskiej. Po dokładnym przeanalizowaniu ogłoszeń na pewno wielu z Was dojdzie do wniosku, że o wiele lepiej będzie zdać się na nowe budownictwo. Dlaczego?

Mimo tego, że na lokalnym i regionalnym rynku nieruchomości nie brakuje lokali przeznaczonych do remontu, gdzie trzeba tylko odnowić łazienki czy pokoje ulokowane na piętrze, to jednak takie posesje z długą przeszłością mogą być bardzo problematyczne w utrzymaniu. Niewiele wiemy o stanie technicznym fundamentów oraz o zapotrzebowaniu energetycznym. Zwykle są to lokale, które nie mogą pochwalić się funkcjonalnym układem pomieszczeń.

Z drugiej strony nie brakuje osób, które nie wykluczają budowy domu własnym nakładem środków. W takiej sytuacji na pewno trudno będzie kupić atrakcyjnie ulokowaną, odpowiednio skomunikowaną z otoczeniem, działkę, która w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego została zakwalifikowana jako budowlana.

Kupując swój wymarzony metraż w Dom100.eu, zyskujecie przede wszystkim najwyższą jakość, podwyższony standard deweloperski (czyli pełen dostęp do wszystkich niezbędnych przyłączy, wykonane wylewki, tynki, a nawet ogrodzenie). Nasze domy sprzyjają optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni i oddają do Waszej dyspozycji maksimum wygody. Wszystko zamknięte w nowoczesnej, funkcjonalnej bryle, która jest zgodna z najnowszymi architektonicznymi trendami, a jednocześnie wykonana w stylu, który świetnie wpisuje się w infrastrukturę otoczenia.

W Dom100.eu pomagamy na każdym etapie zakupu. Współpracujemy z najlepszymi bankami działającymi w Polsce. Prowadzimy też rachunek powierniczy w PKO BP.

Co, jeśli na pewnym etapie uznasz, że lepszym miejscem do życia będzie na przykład blok wielorodzinny? Wciąż możesz skorzystać z naszych usług. Na śląskim rynku nieruchomości budowlanych działamy od ponad dziesięciu lat. Nasze inwestycje można odnaleźć nie tylko w Pyskowicach. Budujemy m.in. w Gliwicach czy w Zabrzu. Z naszych usług skorzystały już setki osób. 

Sprzedaliśmy prawie 1000 nieruchomości mieszkalnych: zarówno mieszkań, jak i domów. 

Województwo śląskie to świetne miejsce do życia. Pyskowice, dzięki bliskości terenów zielonych i świetnemu skomunikowaniu z dużymi ośrodkami miejskimi, to ciekawa opcja, którą na pewno warto rozważyć. Jeśli szukasz dodatkowych informacji o naszej inwestycji w Pyskowicach, zawsze możesz skontaktować się z nami drogą telefoniczną, mailową, lub odwiedzić nas w naszym biurze w Gliwicach.